Üye Ol

Oturum Aç

Şifremi Unuttum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

En İyi 2020 Cep Telefonları için 15 Antivirüs Programları

Android piyasadaki en büyük işletim sistemidir. Cizanların %90 ‘nında android kullanılmaktadır bu yüzden piyasaya en hakim işletim sistemi olma özelliği taşır. Çok bir ekosistem olduğu için genelde bilgisayar korsanları ve virüsler için çok çazip bir pazardır.

Bu yazıda on en iyi on beş antivirüs yazılımların bahsedeceğiz.

Android için antivirüs yazılımları gereklimi?

Android dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemidir. Piyasanın %90 bu işletim sistemini kullanır. Tabletler,Telefonlar,mobil saatler ve bir sürü farklı çihazda kullanılmaktadır. Bu yüzden bilgisayar korsanları için çok çazip bir pazardır ve 800 milyondan fazla virüs korunmanın en etkin yolu antivirüs yazılımlarıdır.

Android için En İyi 15 Antivirüs Yazılımları.

Şuan için en iyi antivirüs listesi bu şekildedir ve Google Play‘dan indirilebilirler. Antivirüsler de dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var ücretsiz olduğu lanse edilse de ücretli kısımları vardır.

AVG

AVG Pazardaki en büyük antivirüs yazılımlarından biridir özellikle 2016 yılında Avastın AVG ‘yi satın almasıyla birlikte bu pazarda Avast ve Avg iyi konumdadır. Firma ürünleri iki farklı ürün olarak piyasaya sürmeye devam etmektedir.

Gözümüze takılan özellikleri

Uygulama oyun içindeki zararlı içerikleri tarayarak temizleme özelliğini sahip.
Web siteleri ve zararlı içeriklere karşı korur.
Ağ güvenliği ve parala güvenliği sağlar
Vpn koruması sayesinde internette verilerinizi gizlemenizi sağlar
Telefonunuz kaybolduğunda google Haritalar üzerinden konum bilgisi alma özelliği içerir.
Hırsızlara karşı telefonunuzu kitlemenizi ve siren sesi çıkartmanızı sağlar.
Hırsızın telefonunuzu ele geçirdiğinde fotoğrafını size gizlice gönderebilirsiniz.
Pil tüketen uygulamarı kapatarak pil ömrünüzün uzamasını sağlar.


360 Security

360 Güvenlik biraz ilginç bir antivirüs yaptığımız testlerde facebook uygulumasını kötü amaçlı yazılım olarak gösterme eğiliminde olduğundan oldukça yüksek güvenlik seviyesinin olduğunu gördük.

Tespit edilen tehlikeli uygulamaları elinizle kaldırmanız gerekiyor antivirüs sizin yerinize kaldırmıyor. Güvenlik seviyesi çok iyi olduğundan ortalamanın üstünde bir antivirüs.

Artı özellikleri

Gizlilik ve uygulama kilidi sayesinde fotoğraflarınızı ve doslarınızı gizler.
Telefonunuzda yer yoksa hafıza kartında kullanılabilir.
Gereksiz dosyaları sistemden temizler


Avira Antivirüs Security

Piyasada diğer antivirüslerden daha yeni olan Avira Mobile Security bu yenilik başarısını durduramadı.Filtreleri,SD kart kontrolleri ve daha fazla özelliği barındıran Avira ekstra olarak hırsızlık önleme desteği ,güvenlik kontrolü ile normal antivirüslere göre bir adım önde duruyor.

Mobil desteğinin olmasıyla birlikte özellikle norton ve diğer antivirüslerden daha az kaynak tüketimi yapıyor.

Göze çarpan özellikler

Virüs tarayıcı temizleme
Telefon konum saptama
Kamera ve telefon başkası tarafından dinlenmesini ve gözetlemesini önler
Uygulama kilidi sayesinde uygulamalarınıza kilit koyabilirsiniz.

Avast Antivirüs

İnternetin tanınmış ismi olan Avast 100 milyondan fazla indirme başarısına ulaşmış bir antivirüstür.Çok fazla özellik barındıran bir antivirüstür.Filtreler,çağrı engelleyici,fotoğraf kasası hastta Android aygıtları için güvenlik duvarı içeriyor.

Antivirüs Motoru
Uygulama Kilidi
Uygulama Öngörüleri
Anti-Theft
Fotoğraf Kasası
VPN (sanal özel ağ)
Güç Tasarrufu
Gizlilik İzinleri
Güvenlik Duvarı (yalnızca kök erişim izni verilmiş Android cihazlar için)
RAM Takviyesi
Gereksiz Dosya Temizleyicisi
Web Kalkanı
Wi-Fi Güvenliği
Wi-Fi Hız Testi

Bit Defender

Bitdefender son zamanlarda tasarım olarak hiç bir değişmedi. Temel bir tarama özelliği, basit bir arayüz hızlı çalışma özellikleri olan bir antivirüstür. Çok fazla özellik istemeyen kullanıcılar için birebir bir programdır. Kullanımı kolay ve hızlıdır. İnternette çok gezinmeyen fakat bir antivirüs kullanmak isteyen kullanıcılar için idealdir.

Eset Mobile Security

Eset Antivirüs pazarında isim yapmış bir antivirüstür.Tarama,hırsızlık önleme desteği,güvenlik denetleme,planlama ve çoğu antivirüs gibi özellikler içerir.Avast veya AVG kadar iyi olmasada bitdefender ile karşılaştırma yapıldığında normal olarak çalışan bir virüsten koruma yazılımıdır.

Malwarebytes

Malwarebytes Windows kullananların çok iyi bildiği bir üründür.Android cihazlarda çok iyi performans göstermesi sayesinde bu sektörüde yer edinebildi.kötü maçlı yazılım,fidye yazılımlarını çok iyi tespit eden bir antivirüs yazılımıdır.

Tehlikeli bağlantılar içeren WhatsApp,Facebook,SMS ve benzerlerindeki mesajları bile tarayabilir.

WhatsApp,Facebook,SMS ve benzerlerindeki mesajları bile tarayabilir.

Norton

Norton Türkiye de yıllar önce çok popüler olan bir antivirüstü fakat ağır çalışması ve bilgisayarı çok kasması sonucu bu ününü kaybetti.İnternette çok fazla inişli çıkışlı günler yaşasada halen iyi bir antivirüs olma özelliğini taşıyor.

McCafe

McAfee kullanmayanınız yoktur. Sektörde tanınmış antivirüs programları arasında yer alan McAfee diğer antivirüslere oranla ağır çalışan bir uygulamadır.Casus yazılımlara karşı hırsızlık önleme,güvenlik kitleme özelliği içerir.Kullanmak için e-posta ile kayıt olmak gerekir.

Chomar

CHOMAR Antivirus Yerli bir antivirüstür, ev, kurum veya mobil cihazlarınız için en üst düzey koruma teknolojisine sahip tam koruma sağlar.CHOMAR Antivirus, sizi güvende tutmak ve cihazlarınızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için yoğun bir şekilde test edilen birçok güvenlik önlemi içerir.

Cihazlarınızı yüksek performansla kullanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.Antivirüs ve Antispyware,Düşük Kaynak Tüketimi,Sezgisel Koruma,Akıllı Tarama,Çıkarılabilir Medya Yönetimi gibi koruma teknikleri kullanır.

KasperSky

KasperSky en çok test edilen. En çok ödül alan. 20 yılı aşkın süredir kötü amaçlı yazılım.2018 yılında 88 bağımsız test ve incelemeye katılıp 73 kez birinci olurken 77 kez ilk üç sırada yer almıştır. 400 milyondan fazla kullanıcının kullandığı bir antivirüs olma özelliğini taşıyor.

Webroot

Webroot adını çok bilmesekte gerekli gereksinimleri karşılayan bir antivirüstür. Güvenli mobil web tarama, kötü amaçlı web sitelerini tanımlar ve kişisel verilerinizi gerçek zamanlı olarak ele geçirmeyi amaçlayan kimlik avı ve diğer sosyal mühendislik taktiklerine karşı korur.

Tüm uygulamaları ve güncellemeleri kesintisiz olarak tehditlere karşı otomatik olarak korur, tarar ve kontrol eder. Siber saldırılara ek olarak, mobil cihazlar büyüklükleri ve taşınabilirliklerin den dolayı hırsızlığa ve kayba karşı oldukça hassastır.

SopHos

SopHos derin öğrenme içeren bir antivirüs yazılımı kötü amaçlı yazılımlara , istismar ve fidye yazılımlarına karşı eşsiz bir savunma sunar.

Lookout

Lokout ücretsiz antivirüs, kötü amaçlı yazılım koruması, casus yazılım koruması, hırsızlık koruması, telefon izleyici ve konum belirleyici.70 milyonun üzerinde kullanım oranı olduğu söylenen antivirüsü deneme fırsatımız olmadı.Fakat bir özelliği ilgimizi çok çekti telefonumu bul özelliği sayesinde cihazınızın konumunu alabilir ve istediğiniz bir anda alarm sesi çıkarmasını saylayabilirsiniz telefonlarını kaybedenler için mükemmel bir özellik

Dr Web Antivirüs

Kullanıcının belirlediği dosya ve klasörlerin taranması gibi özel taramalarla birlikte hızlı ya da tüm dosya sistemi taramaları gerçekleştirir.
• SD kartlara, Windows çalıştıran cihazlar için tehlikeli olabilecek otomatik çalışan dosyalar ve Exploit.Cpllnk bulaşmasına karşı koruma sağlar.
• Tespit edilen tehditleri karantinaya taşır. Buradan, ihtiyaç duyulan izole dosyalar geri yüklenebilir.

Hakkında admin